گرامی باد یاد و خاطره شهدای از آسمان

گرامی باد یاد و خاطره شهدای از آسمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1388/07/27 0 نظر 946 بازدید

یادداشتی به مناسبت شهادت شهید شوشتری و شهدای برنامه از آسمان شهید عبّاس گودرزی و شهید محمّد فراهانی

سال 88 همۀ رسانه‌های «اینوری» و «اونوری»! درگیر فتنه بودند که صدای یک انفجار مهیب چند روزی سمت و سوی اخبار و گزارش‌های خبری و تحلیل‌های کارشناسی و احساسی مردم را تغییر داد. بیست و ششم مهرماه بود که سردار نوعلی شوشتری در منطقه‌ای بنام پیشین در استان سیستان و بلوچستان، مزد 30 سال خدمتش را گرفت و به آرزوهایش رسید.

 

دوربین برنامۀ «از آسمان» شبکۀ دو سیما، چه در زمان حیات سردار و چه بعد از شهادت ایشان بارها به میان مردم و سران طوایف استان رفت تا حال آن مرد عاشق را به تصویر بکشد. حاجی اهل کار و تلاش بود و لحظه‌ای آرام نمی‌نشست. شوشتری در آن روزها کاری کرد که امروز لباس سبز پاسداران انقلاب، ردای وحدت و خدمت و نوید بخش امنیّت در سرزمین‌های جنوب شرقی است. واگذاری حفاظت مرزها به مرزنشینان و طایفه‌های بومی منطقه، طرح‌های حمایتی در جهت اشتغال‌زایی و خودکفایی خانواده‌ها، رسیـدگی به امور محرومین و نیازمندان، شناسایی و مقابله با روزنه‌های تأثیر و برتری دشمن و از همه مهمتر علمداری شهید شوشتری در تقویت «وحدت بین شیعه و سنّی» نمونه‌هایی از ابتکارات و خلّاقیّت‌های ایشان در استان سیستان و بلوچستان بود. شوشتری خود را خادم مردم می‌دانست و به لباس خدمتش افتخار می‌کرد.

️ این روزها که آمریکا و انگلستان آستین شرارت خود را بالا زده‌اند تا با دمیدن در گوسالۀ بزک کردۀ اختلافات مذهبی، ایران بزرگ را وارد فتنه‌ای تازه‌تر کنند هنوز هم نام و خاطرۀ سردار شوشتری بوی وحدت و امنیّت می‌دهد. هنوز هم بزرگان و ریش سپید کرده‌های استان، عملیّات وحدت را با رمز نورعلی شوشتری آغاز می‌کنند و هنوز هم نام دوست داشتنی حاجی، فتح الفتوح می‌کند.
امام خامنه‌ای دربارۀ لزوم حفظ وحدت فرمودند: ایجاد اختلاف مذهبى بین گروه‌هاى مختلف مسلمان، خطر بزرگى است. اگر دشمنان بتوانند آتش اختلافات فرقه‌اى را در یک جائى برافروزند، فرونشاندن آن جزو دشوارترین کارهاست. باید جلوى این کار را گرفت؛ این هم نمی‌شود، جز با ابتکار عمل و مجاهدت و اخلاص نخبگان در هر کشورى؛ علما، دانشگاهیان، سیاستمداران، کسانى که داراى نفوذ و تأثیرند؛ براى مردم تشریح کنند نقشه‌ى دشمن را، و نگاه امیدوارانه‌ى دشمن را به ایجاد اختلاف بین مردم، بین کشورهاى اسلامى، بین جناح‌هاى اسلامى، بین سنّى و شیعه، بین گرایش‌هاى مختلف در مذاهب مختلف اسلامى؛ مردم را آگاه کنند.

برنامه‌سازان گروه تلویزیونی از آسمان، 26 مهرماه سال 1388 را هرگز فراموش نخواهند کرد. آن روز برنامه‌سازان گروه تلویزیونی از آسمان در کنار سردار بودند تا بخش دیگری از اقدامات وی را به تصویر بکشند که ناگهان مردی از سپاه شیطان لبخند صمیمی سردار وحدت را به آتش کشید. چند دقیقۀ بعد واژۀ شهادت در کنار نام محمّد فراهانی و عبّاس گودرزی، تصویربردار و کارگردان برنامه از آسمان و شوشتری و محمّدزاده فرماندهان نظامی منطقه و چندین نفر از پاسداران و مردم استان جای گرفت و حالا ما مانده‌ایم بغچه ای از خاطره‌های لطیف و فراموش نشدنی.

 

عبّاس گودرزی و محمّد فراهانی افتخار همیشگی گروه برنامه‌ساز از آسمان هستند. و ما به لطف شهدا همچنان در مسیر ثبت یاد و خاطرۀ شهیدان ایستاده ایم.

نویسنده: حمید بناء

 

فیلم آخرین ثانیه‌های عمر سردار شوشتری که توسّط شهید فراهانی گرفته شد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

حماسه سرخ در 20 سالگی متن مستند شهید حسین معزّغلامی که در تاریخ 6 مرداد 1396 از شبکه دو سیما پخش گردید.

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

سفر عاشقی در 21 سالگی متن مستند شهید محمّدرضا دهقان که در تاریخ 5 آذر 1395 از شبکه دو سیما پخش گردید.

عمّاری دیگر در قاب شبکه دو سیما

عمّاری دیگر در قاب شبکه دو سیما

زندگی سی سالۀ شهید عمّار بهمنی گفتنی‌ها و شنیدنی‌های شیرینی دارد که گوشه‌ای از آن در برنامۀ این هفتۀ از آسمان تقدیم علاقمندان فرهنگ جهاد و شهادت می‌شود.

روایت آسمانی شدن شهید مدافع حرم

روایت آسمانی شدن شهید مدافع حرم

علی زاده اکبر برای دومین مرتبه با خانواده‌اش خداحافظی کرد و راهی سوریه شد. شاید کسی نمی‌دانست یا دلش نمی‌خواست بداند که این آخرین سفر علی آقاست.

برگشت هم‌کلاسی

برگشت هم‌کلاسی

 از آسمان در برنامۀ این هفتۀ خود ماجرای شناسایی هویت یکی از شهدای گمنام دفاع مقدس را روایت می کند.

فعّالیّت از آسمان در پیام‌رسان های داخلی

فعّالیّت از آسمان در پیام‌رسان های داخلی

فعّالیّت از آسمان در دو پیام‌رسان داخلی آغاز گردید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات و اخبار سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید