۰۱ اسفند ۱۳۹۶ |

چند خط برای 26 مهر

برای “فراهانی” و “گودرزی” که با “شوشتری” آسمانی شدند.

دوربین برنامۀ «از آسمان» شبکۀ دو سیما، چه در زمان حیات سردار و چه بعد از شهادت ایشان بارها به میان مردم و سران طوایف استان رفت تا حال آن مرد عاشق را به تصویر بکشد.

image_pdfimage_print

گروه جهاد و مقاومت مشرق : سال ۸۸ همۀ رسانه های «اینوری» و «اونوری»! درگیـر فتنه بودند که صدای یک انفجار مهیـب چنـد روزی سمت و سوی اخبار و گزارش های خبری و تحلیل های کارشناسی و احساسی مردم را تغییر داد. بیست و ششم مهرماه بود که سردار نوعلی شوشتری در منطقه ای بنام پیشین در استان سیستان و بلوچستان، مزد ۳۰ سال خدمتش را گرفت و به آرزوهایش رسیـد.

دوربین برنامۀ «از آسمان» شبکۀ دو سیما، چه در زمان حیات سردار و چه بعد از شهادت ایشان بارها به میان مردم و سران طوایف استان رفت تا حال آن مرد عاشق را به تصویر بکشد.

Untitled-8

حاجی اهل کار و تلاش بود و لحظه ای آرام نمی نشست. شوشتری در آن روزها کاری کرد که امروز لباس سبز پاسداران انقلاب، ردای وحدت و خدمت و نوید بخش امنیت در سرزمین های جنوب شرقی است. واگذاری حفاظت مرزها به مرزنشینان و طایفه های بومی منطقه، طرح های حمایتی در جهت اشتغال زایی و خودکفایی خانواده ها، رسیـدگی به امور محرومین و نیازمنـدان، شناسایی و مقابله با روزنه های تأثیر و برتری دشمن و از همه مهمتر علمداری شهید شوشتری در تقویت «وحدت بین شیعه و سنی» نمونه هایی از ابتکارات و خلاقیت های ایشان در استان سیستان و بلوچستان بود. شوشتری خود را خادم مردم می دانست و به لباس خدمتش افتخار می کرد.

اینروزها که آمریکا و انگلستان آستین شرارت خود را بالا زده اند تا با دمیدن در گوسالۀ بزک کردۀ اختلافات مذهبی ایران بزرگ را وارد فتنه ای تازه تر کنند هنوز هم نام و خاطرۀ سردار شوشتری بوی وحدت و امنیت می دهد. هنوز هم بزرگان و ریش سپید کرده های استان، علمیات وحدت را با رمز نورعلی شوشتری آغاز می کنند و هنوز هم نام دوست داشتنی حاجی، فتح الفتوح می کنـد.

امام خامنه ای دربارۀ لزوم حفظ وحدت فرمودند: ایجاد اختلاف مذهبى بین گروههاى مختلف مسلمان، خطر بزرگى است. اگر دشمنان بتوانند آتش اختلافات فرقه‌اى را در یک جائى برافروزند، فرونشاندن آن جزو دشوارترین کارهاست. باید جلوى این کار را گرفت؛ این هم نمیشود، جز با ابتکار عمل و مجاهدت و اخلاص نخبگان در هر کشورى؛ علما، دانشگاهیان، سیاستمداران، کسانى که داراى نفوذ و تأثیرند؛ براى مردم تشریح کنند نقشه‌ى دشمن را، و نگاه امیدوارانه‌ى دشمن را به ایجاد اختلاف بین مردم، بین کشورهاى اسلامى، بین جناحهاى اسلامى، بین سنى و شیعه، بین گرایشهاى مختلف در مذاهب مختلف اسلامى؛ مردم را آگاه کنند.

برنامه سازان گروه تلویزیونی از آسمان، ۲۶ مهرماه سال ۱۳۸۸ را هرگز فراموش نخواهنـد کرد. آن روز برنامه سازان گروه تلویزیونی از آسمان در کنار سردار بودند تا بخش دیگری از اقدامات وی را به تصویر بکشند که ناگهان مردی از سپاه شیطان لبخنـد صمیمی سردار وحدت را به آتش کشیـد. چند دقیقۀ بعد واژۀ شهادت در کنار نام محمد فراهانی و عباس گودرزی، تصویربردار و کارگردان برنامه از آسمان و شوشتری و محمدزاده فرماندهان نظامی منطقه و چندین نفر از پاسداران و مردم استان جای گرفت و حالا ما مانده ایم بغچه ای از خاطره های لطیف و فراموش نشدنی.

عباس گودرزی و محمد فراهانی افتخار همیشگی گروه برنامه ساز از آسمان هستند. و ما به لطف شهدا همچنان در مسیـر ثبت یاد و خاطرۀ شهیـدان ایستاده ایم.

نویسنده: حمید بناء

دیدگاه‌ها

 1. عباس :

  سلام. خدا رحمتشان کند.
  و به شما اجر دهد

  • babak nodoust :

   خیلی ممنون
   در آینده ای نزدیک انشالله بخش دریافتی از مخاطبان (فیلم و عکس و …) راه اندازی خواهد شد.
   امیدواریم که بتوانیم کمکی در راه فرهنگ ایثار و جهاد برداریم.