۰۱ اسفند ۱۳۹۶ |

بازخوانی وصیت نامه شهدا

واژه های آسمانی

واژه‌های آسمانی عنوان مجموعه برنامه‌ای است که به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر می‌شود و در آن وصیت‌نامه تعدادی از شهدا مورد بازخوانی قرار می‌گیرد. در ادامه متن این وصیت نامه قابل دریافت خواهد بود.   شهید سید محمود موسوی   شهادت ۱۳۹۰/۰۶/۱۳تپه جاسوسان سردشت توسط مزدوران ضد انقلاب سلام مرا...

image_pdfimage_print

واژه‌های آسمانی عنوان مجموعه برنامه‌ای است که به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر می‌شود و در آن وصیت‌نامه تعدادی از شهدا مورد بازخوانی قرار می‌گیرد.
در ادامه متن این وصیت نامه قابل دریافت خواهد بود.

 

شهید سید محمود موسوی

 

شهادت ۱۳۹۰/۰۶/۱۳تپه جاسوسان سردشت توسط مزدوران ضد انقلاب

سلام مرا به همه دوستان و آشنایان برسانید و به آنان بگویید، اسلام و انقلاب باید به دست آقا امام زمان (عجّل‌الله تعالی فرجه‌الشّریف) برسد. برای رسیدن به این مقصد، باید از تمام خطرها و موانع عبور کرد. هرچند در این راه ممکن است خون جوانانی ریخته شود و جان عزیزانی نثار گردد و سهم کوچکی از این جهاد هم نصیب ما بشود.

خانواده شهدا را فراموش نکنید و برای آنان دلگرمی باشید. با حضورتان در تمامی صحنه و راه‌پیمایی‌ها و شرکت در مراسمات دینی و مذهبی، پشتیبانی خود را از نظام اعلان نموده و موجب یأس و ناامیدی دشمنان شوید.

 

شهید اسماعیل فرجوانی

 

شهادت سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ آسمانی شد.

با سلام به همه کسانی که این متن را می‌خوانند و به تمامی امّت قهرمان و مقاوم و شهید پرور ایران. امّتی که هیچ‌گاه امام خود را رها نکرد و در سخت‌ترین روزها و برهه‌ها با عزمی راسخ و ایمانی استوار با توکّل به خدا و توسّل بر ائمّه اطهار (علیه السّلام) اسلام عزیز را در این زمان سرافراز کردند.
خواهران و برادران عزیز با شما هستم، با تمام کسانی که بر علیه ظلم شوریدند و اسلام را دوباره احیا کردند. اخلاق اسلامی را در خود دوباره احیا کنید و نگذارید که این شرم و حیا از بین جوانان برود و از آینده نیز هراسی به دل راه مدهید که وعده خداوند حق است و پیروزی از آن اسلام عزیز است.

 

شهید مجید ابوطالبی

 

شهادت: سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار

من این راه را آگاهانه انتخاب کرده‌ام و در این راه فقط هدفم پیشبرد اسلام و فرمانبرداری از امر ولایت فقیه است و اگر در این راه کشته شویم و یا بکشیم، پیروزیم. مردم به راه شهیدان ادامه دهید و اگر موفق به زیارت کربلا شدید بدانید که در راه باز شدن کربلا، ما زیاد شهید داده‌ایم و شهیدان را هرگز فراموش نکنید.
در عراق قبر شش گوشه امام است که هم اکنون غریب و تنهاست اگر موفق به زیارت آنها شدید، به امام حسین (علیه السلام) سلام ما را برسانید و بگویید که ما نیز آرزوی زیارت ایشان را داشیتم و در این راه شربت شهادت نوشیدیم.

 

شهید غلامحسین خزاعی

 

شهادت: سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار

ای دوست، دنیا مخلوطی از شهدها و عذاب‌هاست. اگر دوست بداری باخته‌ای و اگر دشمن بداری به خویش تاخته‌ای.
اگر سازگار باشی دمساز نباشد و اگر رها کنی همدمت گردد. اگر به او بیاندیشی خردت کند و اگر در اندیشه‌اش نباشی تباهت سازد. نه به سُروری دلگرم است و نه به خنده‌ای آرام گیرد، اگر بخندی به خنده‌ات گیرد و اگر بگریی به مسخره‌ات، آری امید دنیا منشأ همه ناامیدی‌هاست، اگر به امیدش خوگیری رهایت نکند و از خود بازت دارد و بخود پردازد. خوشی دنیا همچون قطره‌ای است که با یکبار نوشیدن تمام می‌شود و اگر بر زمین افتد هرگز بدست نخواهد آمد.

 

شهید جلال بارنامه

 

شهادت ۱۸/۰۳/۱۳۸۳ باغان. توسط عناصر ضد انقلاب به شهادت رسید.
از شهدای اهل سنت

مجددا سفارش می‌نمایم که اهل خانواده‌ام راه خدا و قرآن و اسلام را در پیش بگیرند.
نسبت به فقر و فقرا، سخاوتمند و مساعدت نمایید و با افراد ناپاک و خائن رفت و آمدی نداشته باشید.
همواره از حق دفاع کنید.
آرزو داشتم و دارم همچنان که خودم زندگی کرده‌ام تمام فرزندانم همین طور باشند و راهی را که من رفته‌ام و آن را می‌پیمایم، شماها آن راه را نیز بپیمایید. شاید این دنیا برای شماها سخت و دشوار به اتمام برسد و این همان خواست پروردگار است که برای افراد صالح خودش این دنیا را دنیای مشقت و سختی قرار داده و در آخرت اجر و پاداش آن را عطاء می‌فرماید.

 

شهید سید حمزه سجادیان

 

شهادت سال ۱۳۶۵ شلمچه
پدر چهار شهید
شهید سید حمزه سجادیان. پدر چهار شهید

ساپس خدای را که بر ما منت گذاشت و چنین نعمت بزرگی را نصیب و ما را از ظلمت به نور هدایت کرد تا بتوانیم چنین تحول عظیمی را نه تنها در کشور خود بلکه در جهان بوجود آوریم و این بزگترین افتخار است که فرماندهی لشکریانمان را حضرت مهدی ارواحنا له الفداء به عهده دارد. برادران و خواهران… از شما می‌خواهم که تقوا پیشه کنید و خود را بسازید و مستمندان را یاری و یتیمان را نوازش کنید.

ایشان بعد از شهادت چهار فرزندشان به شهادت رسیدند و هر بار که خبر شهادت یکی از فرزندان به ایشان می رسید با قلبی آرام و مطمئن به شکر گزاری خدایش مشغول می‌شد.

 

شهید درویشعلی شکارچی

شهادت ۲۹/۲/۱۳۶۵ منطقه حاج عمران

به پسرم واقعیت را بگویید. بگویید گلوله‌های دشمن سینه پدرت را نشان رفته. بگویید خون پدرت در تمام مرزهای غرب و جنوب کشورش به زمین ریخته است و بگویید دشمنان دست‌های پدرت را در میمک، پاهای پدرت را در موسیان، سینه پدرت را در شلمچه، چشمان پدرت را در هویزه، حنجره پدرت را در ارتفاعات الله اکبر، خون پدرت را در رودخانه بهمن شیر و قلب پدرت را در خونین شهر دریدند. اما هنوز ایمان پدرت در تمامی جبهه‌های جنگ می‌جنگد، به پسرم واقعیت را بگویید. بگذارید قلب کوچک پسرم از استعمار و ظلم جریحه‌دار شود.