۲۹ بهمن ۱۳۹۶ |

درد دلی با سید شهیدان اهل قلم

سید عزیز! تو فرمانده قلبهای ما هستی و علمدار فریادهایمان. برای ما دعا کن که بی تردید خدای حکیم به شفاعت شهیدانش، نظر ویژه ای خواهد نمود.

image_pdfimage_print


درد دلی با سید شهیدان اهل قلم ما که کوله بارمان خالی است و دستمان خالی تر.
گفتیم به بهانۀ زنده نگهداشتن یاد روایت فتح چند خطی از سید بنویسیم تا شاید به برکت نگاه کریمانه اش، قامتمان لایق لباس شهادت بشود و ما هم سری در میان سرها در بیاوریم.
.
باور کنید سید مرتضی تکرار شدنی است به شرط آنکه ما هم معنیِ « شأن انسان در ایمان و هجرت و جهاداست و هجرت، مقدمه‌ی جهاد فی‌سبیل‌الله. هجرت، هجرت از سنگینی‌هاست و جاذبه‌هایی که تو را به خاک می‌چسباند. چکمه‌هایت را بپوش، ره‌توشه‌ات را بردار و هجرت کن. حضرت امام حسین‌(ع) در صحرای کربلا انتظار تو را می‌کشد » را بفهمیم.
.
سیدجان! این دل ما و قلمت.
چند جمله ای از همان رازهای عالم که گفته اند جز با شهادت فاش نخواهند شد، بر آن بنویس تا ما هم به مثل آنهایی شویم که گفتی: « بسیجی خود را در نسبت میان مبداء و معاد می‌بیند و انتظار موعود، و با این انتظار، هویت تاریخی انسان را باز یافته است و خود را از روزمرگی و غفلت ملازم با آن رهانده. او آسایش تن را قربانی کمال روح کرده است و خود را نه در روز و ماه و سال و شهر و کوچه و خیابان، که در فاصله‌ی میان مبداء و موعود تاریخ باز شناخته است ».
.
سید عزیز! تو فرمانده قلبهای ما هستی و علمدار فریادهایمان.
برای ما دعا کن که بی تردید خدای حکیم به شفاعتشهیدانش، نظر ویژه ای خواهد نمود.
امسال در فکّه بیاد لبخند آخرینت، با رملها درد دل کردیم. خوشا به حال آن سرزمین که در یوم الحساب، بنام معراج شهید سید مرتضی آوینی، شناخته می شود.

استاد! دیدار ما به قیامت ..

نویسنده:‌حمید بناء

دیدگاه‌ها